Ing. Daniel Vyhlídka   DVa DIVOŠI

TEEPEE SERVIS komplet , zálesácké klukoviny a lektor. Ručně pletené sítě, Indiánské ohňové soupravy.

P1100612

Popis:

Vím, že zálesácký uhlík doutná v srdci i dnešním klukům a chlapům. Tím, co tu najdete, chci přiložit a fouknout.

Moje touha je "ŽID-UM" - ŽIj Dlouho - Umři Mladý :)

Jsem "zastydlý skaut", vyučený dřevorubec, lesní inženýr, zálesák a táborník praktik, aktivní parašutista, živý účastník "Přežití Jeseniky 2003".

Zálesácké klukoviny a lektor.

Netradiční dárky, které zůstanou v paměti na celý život. A některé zdědí další generace.

Vyrábím vlastním tělem pár věcí, které vám pomohou trávit čas s dětmi a dostat je / (se :) od počítače do pohybu venku na čerstvém vzduchu. Získat kamarády a udělat něco pro druhé.

Více zde: http://DVaDIVOSI.webnode.cz/

Produkty:

  • "VVT" = vyrobeno vlastním tělem :)
  • TEEPEE - SERVIS = výroba, prodej, pronájem, doprava i stavba teepee i těch největších. 15 let zkušeností - poradím Vám, dodám a dobře postavím kvalitní teepee dle Vašich představ a požadavků - něco málo viz reference zde.
  • TYČE NA TEEPEE "VVT" - klasické nedělené standard i extra štíhlé pro snadné převážení na střeše auta na různé akce Royal Rangers, misijní a evangelizační akce, sborové pobyty, reklamní akce firem. Krásné rovné a hladké. Včetně dopravy.
  • PRONÁJEM A STAVBA TEEPEE na týden i víkend - u Vás - narozeniny s kamarády, "udělejme si rodinnou radost", nebo "kam tu návštěvu uložíme ?" a pod. Mám "indiánskou vesnici" - 7 svých teepee od 5 do 7m v průměru k pronájmu, dodám a postavím na klíč - s dopravou, stavbou, bouráním i následným usušením. I ty dlouhé tyče přivezu - uff !
  • INDIÁNSKÁ SOUPRAVA NA ROZDĚLÁNÍ OHNĚ TŘENÍM DŘEV - "VVT" - provedení "SKAUT" za 390,- Kč nebo "NÁČELNÍK" v kůži za 490,- Kč. S vlastním návodem a důležitým vylepšením oproti E.T. Setonovi - jednomu z mála pisatelů příruček, kteří to viděli, zkoušeli a dokázali. Mám 45 let a tisíc ohňů zkušeností.
  • LUKY A ŠÍPY - po odmlce jsem podlehl tlaku a opět vyrobil pár kousků. Levné výkonné laminátové luky s koženým držátkem "VVT" za 290,- Kč a tovární karbonové šípy -za 89,- Kč dostřel 70 - 120 m, což je srovnatelné s 10 x dražšími nóbl luky. Destkrát vystřelíte a máte naběhaný kilometr, ani nevíte jak. Oboje v téměř nezničitelném provedení a v ceně dostupné obyčejným klukům - lukostřelba pro radost :)
  • CHŮDY - "VVT" - aby nezapadly v zapomnění ! Lehké, aby je unesly i děti a zároveň pevné, aby unesly i dědu :-) Mnoho let zkušeností, nově i z vybavení kempu, kde 20 párů nemilosrdně testovali opilí vodáci.
  • "RODINNÉ" HOUPACÍ SÍŤĚ - "VVT" - uzlované, veliké, pohodlné - leží a spí se v nich kolmo na délku. Nosnost - co se do ní lidí vejde a vydrží stromy nebo strop v obýváku :-) Jakékoliv sítě ochranné, dekorační...
  • ZÁLESÁCKÉ DOVEDNOSTI - lektor na táborech: rozdělat oheň třením dřev, křesáním nebo lupou, závěsy kotlíku, "létající ešus" (vlastní vynález), vaření v plechovce, Setonův hrnec, práce se sekerou (dřevorubec), "hrobeček" a jiné přístřešky z celty a přírodních materiálů, stavba a přespávání v igloo a sněhovém záhrabu - (mnoho zkušeností - zatím jen mimo léto :), lanové techniky - kurz Dorostové unie (finská lávka, slaňování a pod.) výroba šípů, Morseovka (stále zpaměti), základní a další uzly, drátkování, náramky "přežití = nesmrtelnosti :)", kouřové otisky listů.

Produktové karty

Fotografie0227

TEEPEE SERVIS - komplet

Výroba, prodej, pronájem, doprava a stavba indiánských teepee všech velikostí. Poradím Vám, dodám a dobře postavím kvalitní teepee - min 15 let zkušeností - mnoho staveb.

orient. cena v Kč:

P1150755

Tyče na teepee

Kvalitní hladce "doběla" ručně odkorněné tyče z "podkápek" s hustými letokruhy 3-11 m dlouhé. Vyrábím pouze nedělené ( dělené nedoporučuji ! )

Nabízím i dopravu a po dovezení stavbu Vašeho teepee. A po stavbě třeba i rozdělání prvního ohně stylově po indiánsku - třením dřev - jako bonus :)

orient. cena v Kč: od 55,- Kč/bm

P1140394

Pronájem tee-pee

Znáte už hotely, chaty, bungalowy, karavany, kde nejde rozdělat oheň (určitě ne dvakrát) a nikdy jste nespali v indiánském tee-pee ? Zkuste oslavit dětské narozeniny i třeba jen o víkendu jako indiáni v tee-pee , kde se dá rozdělat oheň na vaření i usínání, na zahrádce nebo vedle chaty, pozvat si kamarády, udělat si krásné fotky...

Nebo pojedete týden (jiho)českou řeku s rodinou či partou a uprostřed hrozí dva deštivé dny ? Zavolejte si o tee-pee do kempu, usušte se, odpočiňte a pak pokračujte :-)

orient. cena v Kč:

P1140863

Veliká houpací síť

Veliká rodinná houpací síť s možností rychlého předělání na houpací křeslo. Ručně pletená z PAD šňůry 3 mm (150 kg), nosnost "co se vejde" - 40 let zkušeností. Pohodlné rovné spaní kolmo mezi kroužky, asi 1,1 kg. Na zavěšení nepotřebujete stromy - viz foto v referencích. Doplňky - zavěšovací souprava - nemusíte vázat jediný uzel !!! Pytlík - při cestování jako polštářek. Doma síť zavěsíte v dětském nebo obývacím pokoji od stropu :-) Černá, bílá a pastelové barvy.

orient. cena v Kč: 1200,- Kč

Z%c3%a1bava_nejen_pro_ml%c3%a1%c4%8fata

Dřevěné chůdy

Lehké, pevné chůdy s možností snadného přestavení výšek. Kvalitní "věřící" provedení - dole okované proti praskání, bukové, jasanové nebo dubové stupačky.

Nosnost min 90 kg - pro dorostenecké a sousedské závody a kohoutí zápasy :-) Více v "referencích".

orient. cena v Kč: 455

P1140112

Indiánská souprava na rozdělání ohně třením dřev

Tohle by měl umět každý táta, skaut, Ranger, zálesák, tramp, táborník a chatař !

Indiáni věřili, že sluneční teplo se po léta ukládá do dřeva a lze ho opět uvolnit a získat oheň. Vynalezli způsob, jak to dokázat během dvou až tří minut. Jako mladý kluk jsem to tři roky zkoušel, než se to konečně povedlo. Od té doby – za těch 45 let – jsem tak zapálil tisíc ohňů na různých místech Zeměkoule. Je to úplně jiný oheň – zkuste to !

Zábava na celý život, pro rodinu i velkou partu přátel.

orient. cena v Kč: 390,- Kč

29. 05. 2017

Teepee na Salaši u Velehradu :)

Dodání tyčí a stavba bílého teepee v nádherné lokalitě. Velice milí majitelé krásného srubu - byla to radost tam být. Večerní déšť mě zahnal z milion-hvězdičkového hotelu do nového teepee, tak jsem předběhl majite.

Fotografie0092
Jako živý sen
Fotografie0089
Člověk by zapomněl dýchat ...
Fotografie0094
Podlaha bude z palet, proto je postaveno výše
19. 08. 2016

Propagace teepee mezi paragány

Postavit prastarý indiánský stan a propagovat ho mezi lidmi zaměřenými na moderní techniku jako jsou letadla, mě lákalo dlouho. Jako můstek jsem použil jen trochu méně prastaré - poválečné dvouplošníky Antonov AN-2, důvěrně zvané "anduly", kterých několik posledních stále ještě slouží a vozí parašutisty po nebi. A tak jsem své teepee postavil v J. Hradci na mistrovství ČR, kde zaujalo naše, ale i rakouské, polské a německé vojenské i civilní paragány a jejich doprovod. Podívejte se, jak jim to spolu slušelo. Vzhledem k drdolu tyčí, trčících hrozivě vzhůru k nebi, se všichni, kdo nepřistáli přesně na cílovou dvoukorunu, ocitli směrem od teepee :)

Byly to krásné dny - přes den v andule, volném pádu a pod padákem, večer oheň a usínání u žhavíků v kulatém teepee :)

Fotografie0081
Historická, skoro plně funkční a stále sloužící AN-2 "andula" spolu s historickým a sloužícím indiánským stanem
Fotografie0079
Fotka jako před 50 lety
Fotografie0082
Ale ano, jde to dohromady ...
11. 05. 2016

Tee-pee mezi vlkem a pštrosem

Dodal jsem tyče a stavěl tee-pee mezi polárním vlkem a pštrosem v ZOO Tábor.

Na dobu několika hodin stavby jsem také ZOO zapůjčil svou věrnou kamarádku Čitu - krásnou a milou fenku "jihočeského liškopsa". Velký zájem o ni neustálým kňučením projevoval statný bílý vlk. Ona si za to mohla volně prohlédnout polovinu hezké ZOO.

Nemálo adrenalinu se mi vyplavilo při představě, že silné poryvy větru by mě mohly i s velikou plachtou sfouknout do výběhu medvědů nebo dokonce ke lvům :)

Milá spolupráce s lidmi ze ZOO, dobrý pocit z velkých výběhů :)

Fotografie0643
Cesta byla bez problémů - jsme na místě
Fotografie0644
Moje věrná Čita a krásný přátelský bílý vlk
Fotografie0646
Sada 14 ks 7m tyčí pro středně velké tee-pee
Fotografie0648
Vypnutý stan, pravidelně nad zeměkoulí
07. 03. 2016

"Velká cesta"

Doprava 430 metrů tyčí a stavba dvou tee-pee

Fotografie0596
Takto vypadá 430 m tyčí na cestě z ČB do Liberce
Fotografie0600
Postupně ubírám
Fotografie0598
Děti z MŠ Debř u M. Boleslavi mě mile přijaly a ochotně nabízely pomoc
Fotografie0604
Přece jen se lépe stavělo, když děti spaly po obědě
Fotografie0602
Skoro " chrám Svatého Víta ... a půjdeme dál ...."
Img_20160313_154422
Poslední tee-pee jsem stavěl před půlnocí při světle čelovky. Foto jsem dostal mailem
06. 10. 2015

U KELTA - dodání tyčí a stavba teepee ve vodáckém kempu na Vltavě

Komfort teepee s ohněm uvnitř umožňuje jeho využívání po celý rok. Navíc to kouzlo kulatého prostoru v našem hranatém světě :)

Fotografie0503
Krásný stan na krásném místě
Fotografie0493
Dopravu už ovládáme
Fotografie0499
Nové teepee ve stráni bude zvát vodáky do kempu pod zříceninou hradu "Dívčí kámen" v oblasti dřívějšího keltského osídlení
Fotografie0500
Romantika ...
Fotografie0506
První oheň byl zapálen třením dřev - sluneční teplo uložené ve dřevě uvolnila lidská práce :)
16. 09. 2015

Test luku a šípů

Po "štengrovacích" poznámkách kamaráda na adresu luku a šípů jsem provedl útok na dveře od Peugeota a výsledek hrdě nafotil. Jiný kamarád, majitel funkčního "kalacha", po shlédnutí napsal: "Tobě bych se nechtěl dostat do spárů!!!"

Fotografie0435
Útok na "Peugeota"
Fotografie0436
"Ničení povoleno"
Fotografie0437
Sklo nekladlo skoro žádný odpor
05. 05. 2015

Vodácký kemp Braná na Vltavě

Dovybavení vodáckého kempu po 3 letech - tyče a kolíky na teepee, houpací sítě s úvazky, chůdy se stojanem

Fotografie0253
V pozadí teepee na dříve dodaných tyčích
Fotografie0252
Fotografie0250
Stojan na 8 párů chůd
Fotografie0248
Na chůdy se prý v létě v kempu stojí fronta :)
Fotografie0247
Fotografie0249
15. 03. 2015

Stavba 9 m teepee

Dodání 11 metrových tyčí a stavba 9 m teepee v Novohradských horách.

Teepee_v_n_096
Než se to sepne, nesmí fouknout silný vítr
Teepee_v_n_006
Důležité vyměření - chyba se pozná až na konci a pak vše znovu
Teepee_v_n_016
Vztyčená trojnoha dává tušit velikost :)
Teepee_v_n_050
Na svázání by se hodila ochočená žirafa
Teepee_v_n_072
Do kabátu ...
Teepee_v_n_083
Teepee_v_n_144
Ať se mládí vydovádí ...
Teepee_v_n_176
Dopadlo to dobře !
Teepee_v_n_191
První oheň byl rozdělán třením dřev za zvuků bubnu
02. 06. 2014

INNSBRUCK - 11 m tyče na teepee i s dopravou

Když chce někdo ubytovat šéfa - kanadského Indiána - i v Innsbrucku opravdu stylově v teepee, zavolá DVa DIVOCHY

P1150875
Vysoko nad Innsbruckem
P1150723
Skoro týden táboření v lese
P1150744
P1150750
P1150756
Bez Daneše by to nešlo
P1150755
Vyjíždíme z jihočeského lesa
P1150799
Malý odpočinek cestou
P1150818
P1150824
Tentokrát byl ten druhý divoch Samuel
P1150827
Bez Sama by to také nešlo
P1150845
Alpy už vykukují
P1150850
Německo-rakouská hranice - parkujeme u "velkých kluků"
P1150872
Uff - už jsme blízko - ještě hrozné serpentiny do hor
P1150874
Večer konečně v cíli !
13. 10. 2013

Divoši v praxi - padáme i z nebe

Co se v mládí naučíš ... ... .... náš děda bejval blázen !

Za mlada získaný výcvik na kruhových vojenských padácích jsem si na synovo hecnutí rozšířil i na moderní křídlo. Když instruktor klukovin, tak rozhodně prakticky !

P1180711
Snad tam nic nechybí ...
P1180717
Nemá to dveře ani pásy.
P1180718
Ruce na prsa - VPŘED ! - 121-122-123
P1180749
Břeťa má přes 2000 seskoků...
P1180783
Jen ten, kdo tomu s odvahou uvěří, může zažít tu nádheru !
P1180790
:-)
15. 08. 2013

BOROVÁ - 11. ročník křesťanského tábora

Další ročník tábora na svahu Kletě - bez elektřiny, zato s mnoha krásnými zážitky.

P1150001
Budování finské lávky - začíná u země, končí kus nad žebříkem.
P1150028
Máme nové tee-pee
P1140003
Pan Kamír nám laskavě dopřál i toto potěšení
P1150018
Rytíři s dřevci - útok na kroužek
24. 06. 2013

Dodání tyčí a stavba krásného tee-pee

Výlet s několika soupravami tyčí na střeše končil projížďkou Prahou a pak za úmorného vedra stavbou krásného tee-pee v Unhošti.

P1050004
Čouhá to pěkný kus dopředu ...
P1050020
Bože - díky za krásné podnikání !
P1050023
Za chvíli nás při průjezdu Prahou smích opustil
P1050025
Ředitel velké pražské firmy a jeho syn se o víkendech mění na divochy
P1050031
Špatné naměření na začátku se pozná až na konci. Pak by se muselo všechno zbourat.
P1050036
Je nádherně malované !
P1140876
Dilema civilizací ...
20. 04. 2013

ROYAL RANGERS na sídlišti - 3. ročník

Spolupráce s 52. přední hlídkou ROYAL RANGERS - "Dobrodružnou stezkou" pro děti na sídlišti v ČB - stavba tee-pee, chůdy, houpací síť

P1140501
Tee-pee na sídlišti dovede přilákat :-)
P1140475
Není třeba žádné stromy
P1140470
Spokojená koťata
P1140478
Kdo nechůduje - není Čech
P1140483
Sedmimílový borec
P1140499
Síť si neodpočinula ani chvíli :-)
16. 03. 2013

U zamrzlé Olšiny - Šumava

S "rodinným skautingem" na zamrzlé Šumavě - tee-pee, houpací síť, oheň třením dřev, chůdy

P1140394
Půlka března - začínáme
P1140392
Mrzlo jen praštělo
P1140401
Testování 4kroužkové sítě pro cestovatelku na Bali
Tvoenarelaxovnnaumav48
... už to voní !
Tvoenarelaxovnnaumav95
Večerní návštěva
P1140424
Balíme - v pozadí zamrzlá Olšina
P1140438
Zpět do tepla civilizace :-)
21. 11. 2012

Nová učebna fyziky VOŠ a SZdŠ ČB

Dnes jsme předali novou učebnu fyziky - zamykací odklopky, nerez dřezy (keramický na demonstračním stole) dva zdroje 12/24V

P1140220
P1140224
P1140225
P1140227
14. 11. 2012

Učebna fyziky

29. 10. 2012

Rodinná houpací síť - křeslo

Ručně pletená uzlovaná síť - (žádná plachta) - proto životnost dlouho přes 10 let !

Materiál PAD šňůra 3 mm, oka v pruhu pro ležení 5 x 5 cm, dále ke kroužkům pro odlehčení (váhy i ceny) oka 10 x 10 cm. Nosnost "co se vejde", váha 35 dkg, délka 380 cm, šířka min 180 cm. Bez dřev - vejde se do ešusu na výlet. Provedení černá, bílá nebo černobílá s barevným obvodem.

Díky u kroužků nezafixované obvodové šňůře lze snadno ze sítě udělat křeslo a obráceně. Doma ji zavěsíte do stropu v dětském nebo obývacím pokoji.

Dostal ji i Gilad Shalit v Izraeli  :-)

P1060892
Příjemné přitulení
P1040928_-_nejen_vlny_se_houpou
Nejen vlny se houpou
P1130657
Idylka ve velesíti
P1140033
Skoro 190 cm - s rezervou
P1140197
Porovnání s modrou čínskou sítí
28. 10. 2012

Chůdy

Lehké pevné dřevěné chůdy - stupátka z buku, možnost pomocí jediného šroubu nastavit výšku 25, 35 nebo 45 cm. Tyče smrkové, broušené a lakované, dole okované proti třepení a praskání. Nosnost min. 80 kg. Délky od 180 do 250 cm - možno i delší  :-)

Z%c3%a1bava_nejen_pro_ml%c3%a1%c4%8fata
Mládí vpřed - a výše !
P1140148
DVa DIVOŠI - značkové zboží
P1120255
Stupátka z buku
P1140144
Detail okování dole
28. 10. 2012

Indiánská souprava na rozdělání ohně třením dřev

Indiáni věřili, že sluneční teplo se po léta ukládá do dřeva a lze ho opět uvolnit a získat oheň. Vynalezli způsob, jak to dokázat během dvou až tří minut. Jako mladý kluk jsem to tři roky zkoušel, než se to konečně povedlo. Od té doby - za těch 40 let - jsem tak zapálil tisíc ohňů na různých místech Zeměkoule. Je to úplně jiný oheň - zkuste to !

P1140112
Souprava "NÁČELNÍK" je v kůži
P1110329
Souprava "SKAUT" - zelená
P1140240
"SKAUT" - nově v podzimní / zimní kamufláži :-)
P1140233
Použité "smrkýnko" vám dá hezkou dekoraci
P1140339
Pár ohňů se už rozdělalo ...
21. 09. 2012

Ochranné sítě do schodiště školy

Ručně a na míru pletené  ochranné sítě do schodiště školy Montesori v Českých Budějovicích.

Materiál PAD šňůra 3 mm, oka 5 x 5 cm, rozměry sítí cca 2,5 x 2,5 m.

P1140149
Ochranná síť
P1140156
P1140152
P1140165
P1140158
05. 08. 2012

Dva týdny křesťanského tábora

Desátý ročník křesťanských táborů Domečku v Trhových Svinech - "Borová" na svahu Kletě. Bez elektřiny, podsady, tee-pee, širák.

Výcvik: ohně a vaření na ohni, lanové techniky - vysoká finská lávka, práce se sekerou, drátkování...

P1130900
Táborová idyla s "bezdomovci"
P1130867
Úplňková noc pod širákem
P1140006
Končící romantika
05. 07. 2012

Firemní víkend na chatě - tee-pee, chůdy, luky a šípy

Víkendová akce jedné budějovické firmy - prodloužený víkend 5. - 8. července. u J. Hradce.

V okolí vichřice vyvrátila a zlámala  mnoho stromů. Na tee-pee padla ulomená větev a protrhla ho, ale zůstalo stát   ::=))

P1130797
Jen se nastěhovat. Za 2 dny přežilo vichřici.
P1130809
O kousek kratší než kamion.
15. 06. 2012

"Táto, dáš to!" s CB13 Pha

Velmi milá víkendová spolupráce s CB 13 Praha na akci tátů s dětmi.

Dodání a stavba dvou tee-pee, "kurz" rozdělání ohně třením dřev, chůdování, lukostřelba, "rodinné" houpání ve veliké síti.

P1130640
I tento bratr ... ! Umí to dobře.
P1130642
Malý borec
P1130657
Idylka v síti
P1130702
Někteří Indiáni mě neměli rádi...
P1130701
Napíchnout buřty a zajet k ohni
21. 05. 2012

Spolupráce s Royal Rangers

2. ročník akce 52. PH Royal Rangers - dětský den na sídlišti.

Chcete přilákat děti, udělat pro ně něco pěkného ? Seznámit se s rodiči, ukázat, že náš život není životem druhé jakosti ? Vyjít do "ulic" ? Tohle vám může pomoci - velké tee-pee a lehoučké tyče !

Dětí přišla spousta, jedna milá sestra je spočítala - bylo jich prý "skoro přes sto" !

Dodání tyčí na tee-pee a stavba stanu na sídlišti v ČB, chůdování, rozdělání ohně třením dřev, houpací síť.

M049
Přišlo "skoro přes sto dětí" !

Ohodnotit tohoto dodavatele

 
Hodnotitel Známka Komentář
Jitka
22. 05. 2018
1

kvalita, spolehlivost, vstřícnost, rychlost, osobní kontakt a zodpovědnost

T.D.
03. 04. 2018
1

Pratelsky pristup, mile jednani a opravdovy zajem o to, co zakaznik potrebuje. Nakupem u Daniele je clovek zaroven obdarovan.

registrovaný uživatel
13. 06. 2017
1

Nakoupili jsme několik sad pro rozdělávání indiánského ohně tak několik houpacích sítí - využíváme na táborech a akcích pro děti. Vše perfektní, velmi dobrá komunikace. Není problém s opravami! Velmi vřele doporučuji!!!

PN
19. 09. 2016
1

Vše v pořádku doručeno, luk a šípy jsou výborné, děkujeme.

Pavla H.
12. 05. 2016
1

Kvalitní zboží, spousta legrace i soutěžního adrenalinu s lukem od tohoto dodavatele. Doporučuji!

petra K.
15. 12. 2014
1

V dnešní době obchodovat s lidmi, u kterých podání ruky je více, než smouva s podpisem a razítkem a čestné jednání je cítit i s mailové komunikace, je velká radost. Každému mohu doporučit. Velký dík za tyto lidi mezi námi.

Filip S.
20. 01. 2014
1

Super dárek pro kluky, který v obchodě nekoupíte (indiánská souprava na rozdělávání ohně třením dřev). Funguje výborně (když se to umí :)

Stepan
24. 11. 2013
1

Sympaticky pristup, rychla dodavka, dobre ceny.

1.0
průměrná známka