Marek Chmiel Marek Chmiel

Prodej klik, kování dveřní a kování okenní. Internetový prodej.

Sbor: SCEAV Komorní Lhotka
Kontakty: obchod@otevirej.cz +420 739 524 844 1.Máje 440, 739 61 Třinec http://www.otevirej.cz
IČ: 68937423
Profese: Interiéry, Design, Móda, doplňky, Stavebnictví, Vybavení domácnosti
Regiony: Celá ČR
Dsc 0308
76 zobrazení tento rok

Popis

Připravili jsme pro Vás ucelenou nabídku kovaní. Kliky a kování z naší nabídky můžete využít pro okna, dveře a to jak vnitřní tak i venkovní.

Dodáváme kliky s otvorem na dozický klíč, s otvorem na vložku FAB, nebo s WC zámkem.

Můžeme Vám nabídnout také kliky bez otvorů nebo dnes tak populární kliky dělené, zvané rozety kulaté nebo hranaté.

Internetový obchod www.otevirej.cz pro Vás připravil nabídku klik a kování. Je otázka, jak si kliku do Vašeho interiéru vybrat, pojďme si ukázat jaké jsou možnosti výběru kování.

Pro výběr dveřního kování můžeme brát v úvahu použitý materiál, vzhled a kvalitu a hlavně tipy jednotlivých klik a kování.

Při výběru kování pro klasické vnitřní dveře máte na výběr mezi štítkovým a rozetovým. Štítkové kování kryje prostor kliky a zámku dohromady jeden štítek. U štítkového kování je proto důležitý údaj o vzdálenosti mezi středem zámku a středem čtyřhranu pod klikou, takzvanou rozteč. Rozměry rozteče jsou 72, 90 a 92 mm, na tuto vzdálenost musíte brát zřetel při výměně starých klik nebo při koupi či výrobě nových dveří. U rozetového kování se používá odděleně jedna rozeta neboli krytka na zámek a další rozeta na překrytí okolí kliky. Výhodou rozetových klik je to, že Vás rozteč u dveří zajímat nemusí.

Rozetové kování je v dnešní době velmi moderní a hojně využívané. Rozety se dělí podle tvaru na kulaté, u kterých jsou kliky spíše oblého tvaru a rozety hranaté, které jsou vesměs opatřeny hranatými klikami. Rozety kulaté se přidělávají přes kliku na závit u klíčového otvoru na vruty, hranaté rozety se zacvaknou a zajišťují se většinou malým červíkem.

Další výběr klik a kování je podle materiálu. Nyní se nejčastěji prodává kování v barvě broušený nerez, saténový nikl nebo lesklý chrom. Velmi zajímavá je i kombinace kovu a dřeva, která se zvláště hodí pro vhodnou kombinací dřevěného interiéru. Občas se jako doplněk kování využívají luxusní krystaly.

Balení u rozetového kování obsahuje dvě kliky s rozetami, dvě samostatné rozety, spojovací čtyřhran a spojovací materiál. Kování jak rozetové tak i štítkové se vyrábějí s různými otvory. Většinou u hlavních dveří se používá otvor pro cylindrickou vložku, u nás známá jako FAB vložka a u vnitřních dveří nebo tam, kde není tak důležitá bezpečnost se používá otvor pro dozický klíč (takzvaný klasický klíč). U koupelen a toalet můžete použít WC zámek pro jednostranné zamknutí i s bezpečnostním otvíráním z druhé strany.

Výběr kliky je celkem důležité rozhodnutí, které řeší odborníci na zařizování interiérů, protože klika je šperk dveří. Přejeme Vám dobrou volbu kování, která vzhled Vašich dveří ještě více pozvedne a i my Vám při výběru rádi poradíme.

  • kliky dveřní: interiérové, venkovní
  • kliky okenní
  • příslušenství

Více o produktech najdete v našem eshopu.

Tento dodavatel zatím nemá žádná hodnocení. Můžete být první a hodnocení přidat!

Ohodnotit tohoto dodavatele