Mgr. Ráchel Bícová

Kromě toho, že učím v ETS sociální práci, vedu také semináře pro rodiče a pracovníky s dětmi, věnuji se pastoraci, občas tlumočím, píšu, vyrábím bižuterii... Tu tam zorganizuji nějakou svatbu.

Sbor: KS Praha
Kontakty: rachel@samuelcz.com http://blog.rachelbicova.cz http://rachelbicova.cz
IČ: 15307051
Profese: Kurzy, Poradny a krizová centra, Překlady a tlumočení, Psychologická a psychoterapeutická péče, Řemeslná výroba, Vyšší odborné školy
Regiony: Hlavní město Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královehradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Vysočina, Zlínský kraj
Moje foto

Průměrná známka
1.0

9 zobrazení tento rok

Popis

Mým životním posláním je vyučovat, povzbuzovat a vést děti a dospělé tak, aby se naplnil potenciál, který do nich Bůh vložil.

Kdo jsem? VŠ pedagog, lektorka, psavec, organizátorka, učitelka v nedělce, inspirátorka, kazatelka, konzultantka, supervizorka…

Vašemu sboru mohu nabídnout:

- Semináře pro rodiče a pracovníky s dětmi na míru podle vašich potřeb.

- Konzultace a supervizi pro váš tým služebníků v nedělní škole/besídce.

- Tlumočení z angličtiny, např. na seminářích.

Vy osobně se na mne můžete obrátit, pokud potřebujete:

- Supervizi, pokud pracujete v některé z pomáhajících profesích (jako sociální pracovníci, zdravotníci, učitelé, vedoucí v církvi apod.).

- Osobní poradenství v krizových životních situacích.

- Pomoc s organizací svatby nebo jiné oslavy a výzdobou.

- Tvorba textů pro vaše webové stránky.

Vzdělání a zkušenosti:

Vystudovala jsem sociální práci na FF UK. Rok jsem s manželem studovala na Christ For the Nations Institute v Dallasu, USA (Leadership Certificate), kde jsem se zaměřila především na službu dětem a pastoraci.

Mám více než 20 let praxe v práci s dětmi a v pořádání seminářů a konferencí pro rodiče a pracovníky s dětmi. Po celou dobu existence Dětské konference, která má za sebou již 16 ročníků, se podílím na její organizaci a tvorbě programu. Čtyři roky jsem vedla tým cca 40 pracovníků s dětmi ve svém sboru a sestavila pětiletý učební plán pro nedělní školy. V současné době pracuji jako konzultantka pro vedoucí nedělních škol v KS Praha.

V rámci pastorace se zaměřuji především na krizové poradenství a krátkodobou terapii zaměřenou na řešení. Právě také dokončuji certifikovaný výcvik v supervizi pro pomáhající profese.

Napsala jsem několik knih, pracovních sešitů pro děti a učebních plánů. Moje kniha Ovečka Barborka byla přeložena do slovenštiny a holandštiny. Pracovní sešity pro předškoláky byly přeloženy do ruštiny a jakutštiny. Jeden z mých učebních plánů byl přeložen do angličtiny a španělštiny a díky tomu ho mohou využívat pracovníci s dětmi po celém světě (např. v Keni, Malajsii, Rumunsku, Guatemale a řadě dalších zemích).

Pro server rodina.cz jsem napsala sérii 36 článků pro rodiče, týkající se vývoje dětí od 3 do 6 let a které mají desetitisíce odběratelů. Deset let jsem se podílela na práci v redakci časopisu Život Víry. Řadu let jsem se jsem se podílela na redaktorské práci pro naše rodinné nakladatelství Samuel.

Od roku 2011 vyrábím bižuterii pod vlastní značkou Chala, kterou prodávám na fler.cz a občas i na různých prodejních akcích. V této souvislosti také pořádám tvořivé semináře pro ženy.

Produktové karty

Ohodnotit tohoto dodavatele

 
Hodnotitel Známka Komentář
Arnošt Kobylka
21. 02. 2016
1

Vzdělaná a moudrá lektorka v biblické škole pro práci s dětmi před řadou let… (Taky docela přísná :)… )

Veronika Tichá
18. 02. 2016
1

Ráchel jednou vyučovala v naší komunitě BÉTELCZ, byli jsme velmi spokojeni.

Michaela Harrodová
18. 02. 2016
1

Mohu vřele doporučit Semináře pro pracovníky s dětmi, které Ráchel vede - přestože je velmi profesionální, komunikuje na velmi osobní úrovni a teorii doplňuje obohacujími příběhy ze života.

Marek Žitný
04. 02. 2016
1

Ráchel Bícová opakovaně vedla semináře týkající se výchovy dětí v rámci “Dne pro rodiče” v našem brněnském sboru BJB. Její vystupování i erudice byly velmi pozitivně přijaty účastníky. Semináře jsou interaktivní a praktické. Vřele doporučuji.

1.0
průměrná známka