Mgr. Ráchel Bícová

Psychoterapeutka, supervizorka, lektorka. Práce pro média.

Sbor: KS Praha
Kontakty: rachel@samuelcz.com http://rachelbicova.cz
IČ: 15307051
Profese: Kurzy, Poradny a krizová centra, Psychologická a psychoterapeutická péče
Regiony: Hlavní město Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královehradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Vysočina, Zlínský kraj
Moje foto

Průměrná známka
1.0

22 zobrazení tento rok

Popis

Pracuji především jako psychoterapeutka a lektorka. Jsem součástí týmu Křesťanského terapeutického centra.

Mám zkušenosti jako vedoucí práce s dětmi v církvi, učila jsem řadu kurzů a seminářů pro učitele nedělních škol či besídek.

Zabývám se také prací pro různá média (scénáře, tvorba online obsahu, vedení sociálních sítí pro neziskové oraganizace apod.).

Další oblastí mé práce je vzdělávání. Deset let jsem učila sociální práci na ETS. Pracovala jsem jako didaktik a odborný garant pro metodiky projektu Komenský pro život.

Vzdělání a zkušenosti:

Vystudovala jsem sociální práci na FF UK. Rok jsem s manželem studovala na Christ For the Nations Institute v Dallasu, USA (Leadership Certificate), kde jsem se zaměřila především na službu dětem a pastoraci.

Dále jsem absolvovala Supervize v pomáhajících profesích (2016). Jsem frekventantem psychoterapeutického výcviku v přístupu zaměřeném na řešení.

Mám více než 25 let praxe v práci s dětmi a v pořádání seminářů a konferencí pro rodiče a pracovníky s dětmi. Po celou dobu existence Dětské konference, která má za sebou již 19 ročníků, se podílím na její organizaci a tvorbě programu. Čtyři roky jsem vedla tým cca 40 pracovníků s dětmi ve svém sboru a sestavila pětiletý učební plán pro nedělní školy. 

Napsala jsem několik knih, pracovních sešitů pro děti a učebních plánů. Moje kniha Ovečka Barborka byla přeložena do slovenštiny a holandštiny. Pracovní sešity pro předškoláky byly přeloženy do ruštiny a jakutštiny. Jeden z mých učebních plánů byl přeložen do angličtiny a španělštiny a díky tomu ho mohou využívat pracovníci s dětmi po celém světě (např. v Keni, Malajsii, Rumunsku, Guatemale a řadě dalších zemích).

Pro server rodina.cz jsem napsala sérii 36 článků pro rodiče, týkající se vývoje dětí od 3 do 6 let a které mají desetitisíce odběratelů. Deset let jsem se podílela na práci v redakci časopisu Život Víry. Řadu let jsem se jsem se podílela na redaktorské práci pro naše rodinné nakladatelství Samuel. Napsala jsem scénáře pro seriál Biblická pátrání (1. série). Vedu sociální sítě neziskových organizací. Píšu také vlastní blog zaměřený na péči o duševní zdraví.


Produktové karty

Ohodnotit tohoto dodavatele

 
Hodnotitel Známka Komentář
Arnošt Kobylka
21. 02. 2016
1

Vzdělaná a moudrá lektorka v biblické škole pro práci s dětmi před řadou let… (Taky docela přísná :)… )

Veronika Tichá
18. 02. 2016
1

Ráchel jednou vyučovala v naší komunitě BÉTELCZ, byli jsme velmi spokojeni.

Michaela Harrodová
18. 02. 2016
1

Mohu vřele doporučit Semináře pro pracovníky s dětmi, které Ráchel vede - přestože je velmi profesionální, komunikuje na velmi osobní úrovni a teorii doplňuje obohacujími příběhy ze života.

Marek Žitný
04. 02. 2016
1

Ráchel Bícová opakovaně vedla semináře týkající se výchovy dětí v rámci “Dne pro rodiče” v našem brněnském sboru BJB. Její vystupování i erudice byly velmi pozitivně přijaty účastníky. Semináře jsou interaktivní a praktické. Vřele doporučuji.

1.0
průměrná známka