Mgr. Vladimír Vácha Divadelní společnost Kairos II

Divadelní spolek věnující se především autorskému divadlu s křesťanskou tématikou.

Sbor: KS Praha
Kontakty: kairos2@seznam.cz http://www.kairos2.cz
Profese: Divadlo
Regiony: Hlavní město Praha, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královehradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Vysočina, Zlínský kraj
 mg 9049
42 zobrazení tento rok

Popis

Divadelní soubor Kairos vznikl v roce 1990 a věnoval se pantomimě – byl jedním z prvních křesťanských pantomimických souborů u nás. Na repertoáru jsme měli kromě převzatých krátkých skečí z Ameriky i dvě autorské hry „Poutník“ a „Vězení“. Soubor tenkrát čítal zhruba 10 členů pod vedením I.Marekové a V.Váchy. Činnost souboru skončila někdy v roce 1995.

V roce 2006 vznikla Divadelní společnost Kairos II. Nyní se soubor věnuje (především autorské) činohře. Chceme být divadlem, které je o něčem. V moderních divadelních proudech je mnohdy důležitějsí forma, než obsah. Naším cílem je, aby si diváci odnesli z představení i nějaké myšlenky. A nechceme nikomu vnucovat myšlenky naše. Naše hry možná vyvolávají více otázek, než že by přinášely hotové připravené a prefabrikované odpovědi.

Slovo Kairos je z řečtiny. Řečtina má dva výrazy pro čas. Jedním z nich je výraz chronos, a to je čas, který se měří hodinami a hodinkami. Druhý výraz je kairos. Je to čas, který měří Bůh, je to čas, kdy Bůh něco dělá, kdy jedná s námi lidmi. Chceme, aby čas který stráví naši diváci na představeních byl časem, kdy bude v jejich myslích a srdcích něco dělat Bůh.

Divadelní společnost Kairos II. působí pod občanským sdružením KSM.

Přehled nabízených her najdete zde.

Tento dodavatel zatím nemá žádná hodnocení. Můžete být první a hodnocení přidat!

Ohodnotit tohoto dodavatele