Mgr. Vladimír Vácha Divadelní společnost Kairos II

Divadelní spolek věnující se především autorskému divadlu s křesťanskou tématikou.

Sbor: KS Praha
Kontakty: kairos2@seznam.cz http://www.kairos2.cz
Profese: Divadlo
Regiony: Hlavní město Praha, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královehradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Vysočina, Zlínský kraj
 mg 9049
1 zobrazení tento rok

Popis

Divadelní soubor Kairos vznikl v roce 1990 a věnoval se pantomimě – byl jedním z prvních křesťanských pantomimických souborů u nás. Na repertoáru jsme měli kromě převzatých krátkých skečí z Ameriky i dvě autorské hry „Poutník“ a „Vězení“. Soubor tenkrát čítal zhruba 10 členů pod vedením I.Marekové a V.Váchy. Činnost souboru skončila někdy v roce 1995.

V roce 2006 vznikla Divadelní společnost Kairos II. Nyní se soubor věnuje (především autorské) činohře. Chceme být divadlem, které je o něčem. V moderních divadelních proudech je mnohdy důležitějsí forma, než obsah. Naším cílem je, aby si diváci odnesli z představení i nějaké myšlenky. A nechceme nikomu vnucovat myšlenky naše. Naše hry možná vyvolávají více otázek, než že by přinášely hotové připravené a prefabrikované odpovědi.

Slovo Kairos je z řečtiny. Řečtina má dva výrazy pro čas. Jedním z nich je výraz chronos, a to je čas, který se měří hodinami a hodinkami. Druhý výraz je kairos. Je to čas, který měří Bůh, je to čas, kdy Bůh něco dělá, kdy jedná s námi lidmi. Chceme, aby čas který stráví naši diváci na představeních byl časem, kdy bude v jejich myslích a srdcích něco dělat Bůh.

Divadelní společnost Kairos II. působí pod občanským sdružením KSM.

Přehled nabízených her najdete zde.

Tento dodavatel zatím nemá žádná hodnocení. Můžete být první a hodnocení přidat!

Ohodnotit tohoto dodavatele